5 סיבות לפתיחת וואטסאפ עסקי

וואטסאפ לעסקים

עם 4.5 מיליארד תמונות, מיליארד סרטונים ו-80 מיליון גיפים המשותפים בכל יום – וואטסאפ היא פלטפורמת ההודעות הפופולרית בעולם.

עם נתונים כאלו, לא פלא שעיניו הבוחנות והמעוניינות של העולם העסקי מכוונות לוואטסאפ, שהתחילה לאחרונה לספק שירות מיוחד עבור עסקים ללא עלות.

אם אתם שואלים אותנו? הבאזז מסביב ל-Whatsapp Business מוצדק!

הודעות הן דרך יעילה, אישית, מהירה, זולה ונגישה לפנות ללקוחות שלנו. הן מאפשרות לנו להודיע ללקוחות שלנו שהמשלוח שלהם הגיע ולספר להם על המבצע החדש שלנו וגם לנהל קשרי לקוחות בקלות ולפנות ללקוחות שלנו כאילו הם חברים קרובים.

אז למקרה שאתם עוד על הגדר, מתלבטים אם לעשות את הצעד או להישאר מאחור :

הנה 5 סיבות למה אתם צריכים וואצאפ לעסקים

1. הלקוחות שלכם כבר שם

לוואטסאפ יש 1.5 מיליארד משתמשים אקטיביים ובישראל נראה שהרוב המוחץ של האנשים משתמשים בוואטסאפ ברמה יומיומית.

אם אתם רוצים ליצור קשרים עם הלקוחות שלכם, אתם צריכים להיות איפה שהם נמצאים. זו הסיבה שפתחתם דף פייסבוק עסקי ואולי גם חשבון אינסטגרם עסקי.

אז למה לא להישאר רק עם הודעות טקסט רגילות?

בישראל ובמקומות רבים בעולם, וואטסאפ החליפה את ההודעות הרגילות.

הסתכלו על השוק המקומי שלנו – רוב ההודעות שאנחנו מקבלים היום הן הודעות ממפלגות שרוצות את הקולות שלנו או עסקים מפוקפקים שרוצים להלוות לנו כסף בריבית של 30%.

אם אתם רוצים ליצור קשרים משמעותיים עם הלקוחות שלכם, במיוחד בישראל, המעבר לוואסטפ עסקי הוא לא פחות מהכרחי.

1. דו שיח - לא מונולוג

85% מהלקוחות רוצים את האפשרות להשיב לעסקים ששולחים להם הודעות.

בשביל לנהל קשרי לקוחות איכותיים בשנת 2019, זה ממש לא מספיק לשלוח ברכת יום הולדת פעם בשנה או להודיע לחברי מועדון הלקוחות שלכם על מבצעים במייל.

אם אתם רוצים לבנות אמון עם הלקוחות שלכם ולבסס איתם קשר חזק, אתם חייבים לאפשר להם לדבר איתכם, לפנות אליכם ולפתוח את השיח לשני הכיוונים.

אז נכון, הם עדיין יכולים להתקשר אליכם גם אם אין לכם חשבון וואטסאפ לעסקים. אבל בואו נהיה ריאליים – להרים את הטלפון, להקליד את המספר שלכם ולחכות על הקו 5 דקות לנציג זו חווית שירות מעצבנת, מעייפת ולא איכותית.

יש כאן גם יתרון נוסף של Whatsapp על פני הודעות SMS רגילות. הלקוחות שלכם באמת יכולים לדבר איתכם, בעוד שברוב ההודעות הרגילות, במקרה הטוב הם יכולים לענות לכם "הסר" או "כן" ו"לא".

הלקוחות שלכם רוצים להרגיש שהם מדברים עם אנשים, לא עם רובוטים ולא עם ישות שלא קיימת. חשבון וואטסאפ עסקי יאפשר ללקוחות שלכם לפנות אליכם בקלות ובנוחות ולהרגיש שהם מדברים עם בן אדם אמיתי.

3. דרך אפקטיבית למתג את עצמכם

מיתוג עסקי זה לא רק לוגו יפה ואתר מעוצב. בשביל ליצור לעסק שלכם את התדמית שאתם רוצים אתם צריכים להעביר ללקוחות שלכם מסרים וליצור במוח שלהם תפיסה מסויימת לגביכם.

כאן וואטסאפ נכנסת לתמונה.

בשונה מהודעות SMS בהן הלקוחות מקבלים את ההודעה ממספר שהם לא מכירים ורואים את שם החברה בלבד, בוואסטאפ הם רואים את הפרופיל המלא שלכם.
הפרופיל שלכם כולל את הלוגו שלכם, הוא כולל קישור לאתר שלכם והוא כולל את התיאור שתכתבו.

התוצאה – הלקוחות מקבלים הרגשה שהם יודעים בדיוק עם מי הם מדברים.

בנוסף לכך, לוואטסאפ יש אופי אישי מאוד, מה שהופך את הפלטפורמה הזו לסופר-אפקטיבית בבניית קשרים חזקים עם הלקוחות שלכם.

באופן טבעי מסרים שאנחנו מקבלים בפלטפורמות שמרגישות לנו אישיות חודרים לנו למוח ממש בקלות. פניה ללקוחות בוואסטאפ תבנה לכם את התדמית שאתם רוצים לבנות בצורה יעילה בהרבה מאשר פרסומות ואפילו מיילים.

בניית תדמית עסקית עם פרסומות ושלטי חוצות זה דבר שעדיין יכול לעבוד. אבל מצד שני, אנשים רוצים ליצור אמון וקשר אישי עם המותגים שהם צורכים – וזה בדיוק מה שוואטסאפ תאפשר לכם לעשות.

4. גישה לשוק הגלובלי

וואטסאפ תופסת תאוצה בכל רחבי העולם, עם מיליון משתמשים חדשים בכל יום וצמיחה במהירות מסחררת באירופה, בארצות הברית, באסיה ואפילו באפריקה.

אם אתם פונים לקהלי יעד שנמצאים בכל העולם, וואטסאפ היא דרך נהדרת לעשות את זה. מדובר באפליקציה הפופולרית ביותר במעל ל-100 מדינות ברחבי העולם, אפליקציה חינמית שהופכת מיום ליום למאסט עבור עסקים קטנים וגדולים כאחד.

5. שימוש מאובטח

מעבר לפופולריות של וואסטאפ, השימוש המאובטח באפליקציה גם מספק לעסקים לדבר עם הלקוחות שלהם בראש נקי ורגוע.

העברת המסרים המוצפנת וההזדהות הדו-שלבית (Two Factor Authentication) שהמשתמשים חייבים לבצע כדי להתחבר לחשבון שלהם מבטיחה לעסקים שימוש נטול דאגות עם סיכון נמוך מאוד של דליפת מידע או מעבר על חוקי פרטיות משתמש.

פתיחת חשבון Whatsapp עסקי בטלפון קווי

בעלי עסקים קטנים ששוקלים לפתוח חשבון וואטסאפ עסקי חוששים, ובצדק, מערבוב של החיים האישיים שלהם עם הפעילות העסקית.

אם זה מה שעוצר בעדכם מלפתוח חשבון עסקי בוואטסאפ, אל תדאגו – יש לזה פתרון.

וואסטאפ לעסקים מאפשרת פתיחת חשבון עסקי גם באמצעות מספר טלפון קווי. פשוט הכניסו את מספר הטלפון של העסק שלכם במקום מספר הטלפון הנייד שלכם ותוכלו להנות מחשבון עסקי שמופרד לגמרי מהחשבון הפרטי שלכם.

הגיע הזמן לגדול! רוצה תור כזה בעסק שלך?

נשמח ללוות אותך בדרך להצלחה, רוצה שנשב לקפה?

חכה, מאמרים אלה יכולים לעניין אותך?

איפה אתם צריכים לפרסם את המותג שלכם?

איך מתמודדים עם ביקורת שלילית לעסק?

6 טעויות שאסור לכם לעשות במיתוג עסקי

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

דילוג לתוכן